Kurort Stavros

Stavros
'Stavros' - Chania
'Stavros' - Attribution: Jörg Weingrill

Kurort Stavros położony jest 16 km od miasta Chania i znajduje się w nim słynna plaża, na której kręcono film 'Grek Zorba'. Wokół możemy podziwiać niesamowite i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Do tego kurortu przyjeżdżają co roku turyści z całego świata. Do wyboru mamy dwie wspaniałe plaże. Główna plaża oznaczona Niebieską Flagą, z białym piaskiem i turkusową wodą, leży u podnóża góry, gdzie kręcono niezapomniane sceny z Anthonym Quinnem, wykonującego grecki taniec Sirtaki. Dzięki korzystnemu umiejscowieniu tej plaży w zatoce, można się na nią wybrać nawet w wietrzne dni. Na tej doskonale zorganizowanej plaży można znajdziemy wiele udogodnień takich jak leżaki, parasole, prysznice, a obecność ratowników wodnych sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie.

Gdy zacznie doskwierać nam głód lub pragnienie po całodniowym wypoczynku na plaży, możemy udać się do pobliskich restauracji i tawern, w których do wyboru są znakomite dania lokalnej kuchni kreteńskiej. Warto również zwiedzić malownicze okolice portu.

Druga plaża Stavros z gruboziarnistym piaskiem znajduje się 300m na zachód od głównej plaży. Ta skalista plaża nosi nazwę Pachia Ammos i dostępne są na niej leżaki, parasole oraz inne udogodnienia.Stavros to kurort szczególnie polecany na rodzinne wakacje.
Hotele i apartamenty: Stavros