Nadmorski kurort Platanias

Platanias
'View of the Platanias, Crete' - Chania
'View of the Platanias, Crete' Mildax / Shutterstock

Kurort Platanias znajduje się 11 km na zachód od miasta Chania. To nadmorskie miasto dzieli się na dwie części. W pierwszej części w kurorcie położonym wzdłuż wybrzeża znajdziemy wszelkiego rodzaju udogodnienia dla turystów, a w drugiej części zaciszne i spokoje miejsca.

W Platanias niedaleko plaży znajdziemy kluby, bary, restauracje i kawiarnie. Czy jesteś w podróży z rodziną i chcesz się zrelaksować i cieszyć się czasem wolnym od pracy z dziećmi lub jesteś na wakacjach z swojej drugiej połowy lub ulubionej grupy przyjaciół, Platanias plaża jest idealna do kąpieli morskiej. Poza tym istnieje tu możliwość uprawiania sportów wodnych lub mini golfa, a także jest wiele miejsc do zabaw z dziećmi.

Wioska Ano Platanias położona jest na wzgórzu z widokiem na Kato Platanias, kurort położony wzdłuż wybrzeża, do którego co roku zjeżdżają turyści z całego świata. Podczas pobytu w kurorcie warto zwiedzić starą osadę będącą enklawą ciszy i spokoju. Warto również wybrać się stąd do miasta Chania, aby podziwiać malowniczy wenecki port lub wstąpić na kawę na gwarnym placu Eleftherios Venizelos znajdującym się w samym sercu starego miasta.
Hotele i apartamenty: Platanias