Kavros - Chania

Kavros
'Beach Sunset' - Chania
'Beach Sunset' - Attribution: Clare Bell

Kavros to region turystyczny znajdujący się po drodze z Chanii do Retimno, położony około 41 km na wschód od Chanii i 19 km na zachód od Retimno oraz 3 km od Jeorjupoli (Georgioupolis). Mimo, iż do Retimno jest stąd bliżej, teren należy do prefektury Chania. W tej miejscowości do wyboru jest duża liczba hoteli, często zlokalizowanych jeden obok drugiego. Plaża w Kavros rozciąga się na długość 10 km od Plaży Georgioupolis, aż po wschodnią część Episkopi.

Plaża w Kavros jest doskonale zorganizowana i możemy z niej podziwiać wspaniały krajobraz, jednakże występują na niej północne wiatry, dlatego należy być ostrożnym podczas pływania i uprawiania sportów wodnych. Kavros to świetne miejsce na rodzinne wakacje z dala od zgiełku miasta i blisko natury. Nadmorski kurort Kavros znajduje się w samym sercu regionu i stanowi spokojniejsze miejsce niż Georgioupolis.

Najbardziej charakterystycznym punktem regionu jest naturalny system wodny, uważany za jeden z najważniejszych po wschodniej stronie Morza Śródziemnego. Wspaniały krajobraz tworzą tu takie atrakcje jak Jezioro Kournas, rzeka Almiros, liczne strumyki oraz rzeka Delfinas, której ujście znajduje się przy samej plaży. Tak zdumiewający widok z pewnością przypadnie wam do gustu i pozostawi po sobie trwałe wrażenie.

Plaża Kavros jest jedną z najpiękniejszych na całej Krecie. To wspaniałe miejsce wypoczynku, gdzie słoneczna pogoda jest gwarantowana, a kąpiel w krystalicznie czystej wodzie stanowić będzie niebywały relaks.
Hotele i apartamenty: Kavros