Frangokastello - Chania

Frangokastello
'Fragokastelo castle and beach at Crete island in Greece' - Chania
'Fragokastelo castle and beach at Crete island in Greece' Panos Karas / Shutterstock

Frangokastello jest to niewielka miejscowość położona na południe od miasta Chania. Znajduje się w regionie Sfakia na południowym wybrzeżu zachodniej Krety i mimo, że jest niewielki kurort nadmorski, znajdziemy tu wiele udogodnień, dzięki którym można przyjemnie spędzić czas. Najważniejszym atrakcjami Frangokastello są: wspaniały wenecki zamek oraz piękna plaża.

W Frangokastello znajdziemy różnorodne opcje zakwaterowania. Ponadto w Frangokastello można delektować się oryginalnymi daniami kuchni kreteńskiej w licznych restauracjach i tawernach. Jest to spokojne miejsce i świetnie nadaje się na urlop dla rodzin z dziećmi, gdyż w tym kurorcie dostępne są wszelkie niezbędne udogodnienia.

Na plaży nie ma aż tak dużego zagęszczenia turystów, jak w dużych ośrodkach wakacyjnych. Ponadto dostępne są leżaki, parasole, kawiarnie, toalety, itp. Plaża Frangokastello to idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój oraz naturalne piękno krajobrazu. Piaszczysta plaża położona jest w spokojniejszej, południowej części wyspy, można więc na niej dobrze wypocząć. Woda przy plaży jest płytka i charakteryzuje się dużą czystością oraz krystaliczną barwą.

Nazwa Fragokastello pochodzi od nazwy zamku weneckiego, który znajduje się w tej miejscowości. Zamek zbudowany został w XIV wieku przez Wenecjan i nosił nazwę 'Castel Franco' i jest on wspaniałym obiektem wartym uwagi. Zamek ten został zbudowany w celu obrony regionu przed najazdami piratów, ale także w celu umożliwienia Wenecjanom skutecznego sprawowania władzy nad miejscową ludnością.
Hotele i apartamenty: Frangokastello