Chania nocą

Rozrywka
'illuminated venetian habour of Chania  at night, Crete, Greece' - Chania
'illuminated venetian habour of Chania at night, Crete, Greece' Neirfy / Shutterstock

W Chanii znajdują się tradycyjne kreteńskie kluby, w których można znaleźć grających na cytrze, lutni i skrzypcach lokalnych muzyków, co tworzy niezapomniany ludowy klimat.

W regionie Chania jest wiele nadmorskich kafejek, barów i klubów, w których możemy usłyszeć wszystkie rodzaje muzyki, od jazzu i popu po grecką muzykę ludową.

Centrum miasta Chania to miejsce, które skupia największą liczbę ludzi, a szczególnie podczas gorących letnich miesięcy spotkamy tu turystów z całego świata. W miesiącach letnich panuje tu wielkomiejski styl życia. Można tu znaleźć wiele dyskotek i barów zlokalizowanych blisko morza, w których świetna zabawa trwa do białego rana.

W mieście znajdziemy także restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej, jednak lokalne potrawy stanowią esencję kulinarną Krety. Polecamy sery kefalotiri i tirokafteri oraz ciastko kaltsounia. Stare Miasto w Chanii to miejsce oferujące szeroki wybór restauracji i tawern, w których czekają na was smakowite greckie potrawy. Najpopularniejszymi specjałami wyspy Krety są sałatka grecka ntakos oraz rakija. Miłośnicy klubów i dyskotek znajdą tu skandynawskie, amerykańskie oraz angielskie lokale. Wiele z nich znajduje się nad samym morzem. Innymi słynącymi z obecności klubów miejscowościami są Agia Marina i Platanias.

Zapraszamy również na kawę lub spacer wzdłuż morza oraz na pokazy filmów do jednego z kilku letnich kin plenerowych. W Chanii często odbywają się pokazy grup teatralnych i festiwale, dzięki którym można lepiej poznać ludowe zwyczaje i tradycje panujące na Krecie.