Malownicza wioska Almyrida

Almyrida
'Almirida' - Chania
'Almirida' - Attribution: Pavlos Bernarde

Almyrida to malownicza wioska rybacka położona w regionie Apokoronas, w prefekturze Chania, 25 km od Chanii i 5km do Retimno. Almyrida znajduje się w zatoce Souda i można podziwiać z tego miejsca wspaniały widok na Góry Białe.

Mimo, że ta miejscowość jest niewielka, słynie z bardzo popularnych plaż, które rozciągają się na długość 2 km. Kalyves i Almyrida to nowe kurorty powstałe w wyniku zwiększonego zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości.

Przy nadmorskiej drodze położonej w miejscowości Almyrida można znaleźć liczne drobne sklepy z ręcznymi wyrobami, pamiątkami, biżuterią oraz innymi ciekawymi przedmiotami. Dla osób szukających wytchnienia i spokoju jest to idealne miejsce. Jeśli chcesz spędzić czas z swojej drugą połową lub rodziną warto pomyśleć o wakacjach właśnie w tym miejscu.

Na piaszczystej plaży Almyrida można opalać się na leżakach oraz skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych, np. windsurfingu.

Osoby zatrzymujące się na dłużej wAlmyridze, a jednocześnie pragnące skorzystać uroków nocnego życia mogą wieczorem wybrać się do Chanii, gdzie do dyspozycji gości są liczne restauracje, tawerny, bary i kluby.
Hotele i apartamenty: Almyrida