Kasteli (Kissamos) - Chania

Kasteli (Kissamos)
'2339_kissamos-kastelli' - Chania
'2339_kissamos-kastelli' - Attribution: Martin Belam

W położonym 40km na północny zachód od Chanii miasteczku Kasteli, inaczej zwanym Kissamos znajdziemy ciekawy niewielki port, wiele różnorodnych sklepów, tradycyjne kawiarnie i oryginalne greckie tawerny zlokalizowane wzdłuż wybrzeża.

Świetna atmosfera oraz urzekająca gościnność mieszkańców, powodują, że można tu czuć się swobodnie i mile spędzić czas.

Zaraz po przybyciu do Kissamos uwagę większości turystów przyciąga bezkresna plaża z szarym piaskiem wraz z wybrzeżem skalistym po zachodniej stronie. Jest to miejsce o ogromnym znaczeniu historycznym, ponieważ Kasteli został zbudowany na ruinach starożytnego miasta zwanego Kissamos, dlatego też miejscowość ma dwie nazwy.

Krystalicznie czysta woda morska oraz piękna słoneczna pogoda zachęcają do spędzenia czasu na plaży i skorzystania z jej uroków. Jeśli interesujesz się historią i chcesz dowiedzieć się więcej o tym rejonie, warto wybrać się do miejscowości Falasarna, gdzie dokonano znalezisk archeologicznych. W Falasarna również zapraszamy na przepiękną, zachwalaną przez wielu turystów, plażę piaszczystą.

W zachodniej części Kissamos znajduje się główna ulica, przy której można znaleźć sklepy i supermarkety. W okresie letnim miejscem, które gromadzi najwięcej ludzi, są okolice placu Kasteli przy drodze nadbrzeżnej.
Hotele i apartamenty: Kasteli (Kissamos)