Chania - niezbędne informacje

Informacje
'Taverna in Chania' - Chania
'Taverna in Chania' - Attribution: Nenyaki

Chania nie tylko słynie z niesamowicie pięknych plaż, ale również cechuje się bogatą kulturą i tradycją. Podczas pobytu na Krecie, podobnie jak na innych wyspach greckich, można spotkać się z niebywałą gościnnością i serdecznością ze strony miejscowych mieszkańców. Prezentujemy kilka informacji które mogą się okazać przydatne podczas pobytu na Krecie.

W lokalach gastronomicznych na koniec posiłku dostaniesz darmowy deser, więc jeśli usłyszysz słowo 'kerasma', możesz odpowiedzieć szerokim uśmiechem. To sposób w jaki miejscowi mieszkańcy okazują swoją wdzięczność za wybranie ich restauracji lub tawerny na miejsce posiłku.

Sklepy z pamiątkami czynne są prawie cały dzień (aż do godziny dziesiątej wieczorem). Natomiast sklepy i supermarkety, w których chcemy zrobić niezbędne zakupy, otwarte są zazwyczaj między godz. 8:00 a 13:30 oraz od 17:00 do 20:00. Walutę można wymienić w bankach, które czynne są od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-14:30, a w piątek w godz. 8:00-14:00.

Na drogach wyspy Krety ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 80 km/h poza nim.

W przypadku jakichkolwiek problemów należy skontaktować się z policją pod numerem 171. Prefiks dla połączeń telefonicznych to +30 28210.