Słynna plaża Falasarna

Falasarna
'Falassarna beach, Crete, Greece' - Chania
'Falassarna beach, Crete, Greece' - Attribution: Tilemahos

Falasarna to jedna z najbardziej popularnych i często nagradzanych plaż w Grecji, która położona jest 50 km na zachód od miasta Chania. Ta plaża to niemalże obowiązkowy punkt na liście miejsc do zwiedzenia podczas pobytu na Krecie, niezależnie od miejsca zakwaterowania. Kurort, przy którym znajduje się plaża jest co prawda niewielki, jednakże znajdziemy tu wiele urokliwych krajobrazów. To miejsce polecamy szczególnie osobom, które poszukują ciszy i spokoju oraz chcą zapomnieć o troskach dnia codziennego.

W Falasarna znajdują się dwie plaże piaszczyste przedzielone wydmami. Plaża południowa - PachiaAmmos to główna plaża w tym rejonie, jest bardzo rozległa i bywa zatłoczona szczególnie w sezonie letnim. Dalej na południe znajduje się plaża skalisto-piaszczysta.

Oprócz korzystania ze słonecznej pogody i kąpieli w krystalicznie czystej wodzie morskiej, które stanowią atrakcje same w sobie, przy plaży w Falassarna można uprawiać różne sporty wodne. Znajduje się tu także wiele barów plażowych. W których organizowane są liczne imprezy. Na południe od Pachia Ammos, w Livadi, znajdziemy inną plażę, którą szczególnie polecamy miłośnikom nurkowania.
Hotele i apartamenty: Falasarna