Loty do Chanii

Loty
'View from the airport in Chania, Crete' - Chania
'View from the airport in Chania, Crete' - Attribution: a rancid amoeba

Lotnisko w Chanii nosi nazwę „ Ioannis Daskalogiannis - Chania International Airport” i położone jest w regionie Akrotiri, 15 km na wschód od Chanii.

Wiele linii lotniczych oferuje codzienne połączenie z Atenami (lotnisko Eleftherios Venizelos). Ponadto dostępne są bezpośrednie połączenia do innych miast w Grecji, a także do innymi krajów, szczególnie w okresie letnim. Do Chanii przybywają turyści z wielu miejsc na świecie, aby skorzystać z pięknej słonecznej pogody oraz zrelaksować się w krystalicznie czystej wodzie morskiej.

Pod koniec 2012 roku irlandzka tania linia lotnicza Ryanair, jeden z najlepszych nisko-kosztowych przewoźników w Europie, ogłosił zamiar otworzenia w kwietniu 2013 roku swojej pierwszej bazy w Grecji właśnie w mieście Chania. Do dyspozycji jest 26 bezpośrednich połączeń z Chanii do innych lotnisk europejskich, dzięki czemu setki tysięcy Europejczyków mogą niewielkim kosztem dostać się do tego pięknego miasta i podziwiać wspaniałe plaże, architekturę i kulturę oraz smakować przepysznych lokalnych potraw.

Pracownicy międzynarodowego portu lotniczego Chania są bardzo pomocni i w przypadku pytań i wątpliwości udzielą niezbędnych wskazówek związanych z pobytem na Krecie. Ponadto dzięki wspaniałej gościnności mieszkańców wyspy nawet największy problem uda się łatwo i szybko rozwiązać.

Po wyjściu z lotniska można skorzystać z autobusu, taksówki lub wynajmu samochodów, aby dostać się do hotelu lub po prostu ruszyć w dalszą podróż. Wyspę można zwiedzać korzystając z linii autobusowych, jednak aby w łatwy sposób zobaczyć jak najwięcej, polecamy właśnie wynajem samochodu!