Autobusy w Chanii

Autobusy
'Crete KTEL buses' - Chania
'Crete KTEL buses' - Attribution: Martin Belam

Poruszanie się po Krecie jest dosyć proste przy wykorzystaniu środków komunikacji publicznej. Najpopularniejszym środkiem podróżowania po wyspie Kreta są autobusy, które kursują pomiędzy miastami. Autobusy są dosyć komfortowe i kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Kreta ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową, a w sezonie letnim autobusy kursują znacznie częściej, dzięki czemu podróżowanie po wyspie jest proste i wygodne. Narodowy przewoźnik KTEL oferuje przejazdy autobusowe w przystępnej cenie do wielu miejsc na wyspie. W Chanii najlepiej jest udać się na dworzec autobusowy KTEL, aby stamtąd wyruszyć do innych interesujących miejsc na wyspie Kreta.

W centrum Iraklionu możemy zatrzymać się na filiżankę kawy, a następnie pójść na spacer po wąskich uliczkach Rethimnon, warto również zwiedzić Stare Miasto w Chanii. Między wszystkimi z wymienionych miejsc jest ok. godzina jazdy. Poza główną trasą przechodzącą przez duże miasta na wyspie (Chania - Rethimnon - Heraklion - Malia - Agios Nikolaos - Sitia) dwa razy dziennie odjeżdża autobus do Kasteli-Falasarna, gdzie można się udać na słynną plażę Falasarna oraz zwiedzić okoliczny teren. Godziny odjazdów możemy sprawdzić na dworcu i na przystankach lub zapytać się o nie miejscowych mieszkańców.