Spokojny urlop w Sougia

Sougia
'IMG_0568' - Chania
'IMG_0568' - Attribution: Paul

Niewielka miejscowość Sougia położona w południowo-zachodniej części Krety to wspaniałe miejsce uznawane przez wielu za raj na ziemi. Niepowtarzalny charakter tego miejsca zachował się, mimo narastającego przez ostatnie lata napływu turystów.

Nie brakuje tu jednak ekskluzywnych hoteli oraz tradycyjnych tawern i restauracji, w których możemy delektować się przepysznymi kreteńskimi potrawami. Sezon turystyczny rozpoczyna się na początku kwietnia. Wówczas spragnieni słońca turyści z całego świata zaczynają coraz liczniej przybywać do Sougia, aby skorzystać ze słonecznej pogody i wypocząć na pięknych plażach.

Plaża w Sougia ma długość ok. 1 km i jest to najdłuższa plaża w południowo-zachodniej części Krety, a wypoczynek na niej to czysta przyjemność. Niektóre części plaży przeznaczone są dla naturystów.

Sougia powstała na ruinach starożytnego miasta Syia, które było zamieszkiwane przez ludzi głównie w czasach rzymskich oraz w początkowym okresie Bizancjum. Na tym terenie obecnie można znaleźć bizantyjskie kościoły z XI i XII wieku, co pozwoli zwiedzającym przenieść się chociaż na chwilę do dawnych czasów.

Do Soudy można dostać się promem z Chora Sfakion i Palaiochora lub samochodem z Chanii (70 km na południe). Sougia to świetne miejsce dla osób pragnących spędzić wakacje w spokoju i ciszy, z dala od zgiełku miasta oraz dużych kurortów turystycznych.
Hotele i apartamenty: Sougia