Historyczna miejscowość Maleme w Chanii

Maleme
'German war cemetery in Maleme/Crete/Greece' - Chania
'German war cemetery in Maleme/Crete/Greece' Harald Lueder / Shutterstock

Maleme to miejscowość położona na zachód od miasta Chania mająca ogromne znaczenie historyczne. Bohaterski opór mieszkańców Krety, w walce przeciwko niemieckim nazistom podczas wojny, świadczy o ich niezwykłym charakterze i honorze. W Maleme, poza podróżą w przeszłość, możemy oczywiście znaleźć piękne bezkresne plaże i skorzystać ze słonecznej pogody.

O niekwestionowanych walorach Maleme najlepiej przekonać się na własne oczy. Jest to idealne miejsce dla osób pragnących zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie morskiej. Plaża Maleme jest częścią większej plaży ciągnącej się 16 km od miasta Chania aż do wioski Kolimbari. Na plaży w Maleme znajdziemy takie udogodnienia, jak leżaki i parasole, dzięki czemu bezpiecznie można schronić się przed zbyt intensywnym działaniem słońca. Plaża Maleme jest w połowie piaszczysta, w połowie kamienista. Nad plażą znajduje się kładka dla pieszych, na której warto odbyć romantyczny spacer przy zachodzie słońca. Ponadto blisko plaży znajdują się restauracje, tawerny i bary z widokiem na morze. W ich ofercie znajdziemy tradycyjne dania kreteńskie potrawy oraz ciepłe i zimne napoje.

Maleme należy do gminy Platanias. Miejsce to posiada ogromne znaczenie historyczne, w związku z czym jest tu wiele miejsc wartych zwiedzenia. Maleme to również nowoczesne miasteczko z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Znajdziemy tu wszelkie udogodnienia takie jak apteki, agencje wynajmu samochodów, tawerny, restauracje, supermarkety, mini-markety, piekarnie, .itp.
Hotele i apartamenty: Maleme