Tętniąca życiem Agia Marina

Agia Marina

Nadmorska miejscowość Agia Marina przyciąga co roku liczną rzeszę turystów z całego świata. Położona jest ona około 9 km na zachód od miasta Chania. Nazwa miejscowości pochodzi od urokliwego kościoła wznoszącego się na wzgórzu ponad miastem. Słynący z piaszczystych plaż i tętniących życiem klubów nocnych kurort zlokalizowany jest na północno-zachodnim wybrzeżu Krety. Dodatkowym plusem Agia Marina jest bardzo dogodne położenie. Mieści się ona w pobliżu (około dwudziestu kilometrów) od międzynarodowego lotniska.

Do wyboru mamy wiele możliwości spędzenia czasu. Można tu nurkować, pływać skuterem wodnym, a także udać się na rejs i podziwiać wspaniałe widoki. Oczywistym jest, iż można tu się po prostu zrelaksować się i odpocząć od codzienności w basenie, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Do Agia Marina przybywa wiele młodych ludzi w poszukiwaniu dobrej zabawy. Na miejscu znajduje się wiele klubów i kawiarni, a także tradycyjne tawerny, w których można skosztować typowych greckich specjałów. Z wyspy rozpościera się malowniczy widok na zatokę, a na horyzoncie dojrzymy bez problemu uroczą, małą wyspę Theodorou.

Warto poświęcić tu trochę czasu na zwiedzanie okolicy. Możemy tu podziwiać niezwykłe kościoły, jezioro, jaskinie oraz liczne wąwozy. Aby jeszcze lepiej poznać bogactwo wyspy Kreta, dobrze jest wypożyczyć samochód lub skuter, co znacznie ułatwia zwiedzanie.

Zatrzymując się po drodze na kawę lub posiłek w jednej z licznych wiosek można lepiej poznać codzienne życie ich mieszkańców.

Osobom pragnącym przekonać się, co ma do zaoferowania lokalna kuchnia kreteńska, polecamy odwiedzenie restauracji oraz tawern i spróbowanie ntakos - słynnej sałatki kreteńskiej, a do popicia rakiję lub wino.Wieczorami można spędzać czas w klubach, barach koktajlowych i kawiarniach, gdzie czeka na was wspaniała zabawa.
Hotele i apartamenty: Agia Marina