Malownicza miejscowość Kolimbari

Kolimbari
'Moni Gonias, Kolimbari' - Chania
'Moni Gonias, Kolimbari' - Attribution: Christine McIntosh

Malownicza nadmorska miejscowość Kolimbari położona jest w odległości 24 km na zachód od Chanii.

Kolimbari znajduje się u podnóża półwyspu Rodopou, a ponieważ blisko stąd do Chanii, przybywają tu turyści z całego świata. O Kolimbari mówi się, że jest to jedna z najspokojniejszych miejscowości na Krecie. W Kolimbari znajdziemy wiele hoteli i innych miejsc noclegowych.

Pobyt w Kolimbari to prawdziwa przyjemność. Można tu odpocząć i wygrzewać się w słońcu, co stanowi antidotum dla duszy i ciała po długiej zimie. Miejsce to polecamy zarówno na rodzinne wakacje, jak i na romantyczny pobyt z ukochaną osobą.

Jeśli nie zależy ci na wieczornych imprezach w klubach, a wolisz spędzić czas z partnerem lub rodziną w spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, polecamy przyjechać do Kolimbari. W lokalnych restauracjach i tawernach czekają na gości wyśmienite greckie dania.

Jest tu naprawdę dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Miejscowości Nohia, 7 km na południe, słynie z ręcznie wytwarzanych wyrobów ceramicznych. Ponadto warto także udać się na wycieczkę do jaskini Agios Ioannis Erimitis, 3 km na południe od Kolimbari w pobliżu miejscowości Marathokefala.
Hotele i apartamenty: Kolimbari