Podróż promem do Chanii

Statki
'Souda Port' - Chania
'Souda Port' Stefanos Vasdekis - Travelmyth.com

Do Chanii można dostać się promem z portu Pireus w Atenach. Rejsy do portu Souda odbywają się codziennie, a częstotliwość kursowania promów ulega zwiększeniu szczególnie w sezonie letnim oraz przy okazji świąt, gdy natężenie ruchu turystycznego znacznie wzrasta.

Codziennie, przez cały rok funkcjonują również wieczorne rejsy z Pireusu do takich miejsc jak Chania (Souda), Retimno, Irraklion i Agios Nikolaos. Natomiast do Salonik, Sitia, Retimno i Agios Nikolaos oraz do okolicznych wysp takich jak Cyklady, Ios, Santorini, Paros, Naxos, Mykonos, Amorgos, Milos, Kythera, Karpathos, Rodos, Kos pływają promy z innego ważnego portu Krety - Iraklionu. Dzięki tak dogodnym połączeniom można zobaczyć bardzo wiele ciekawych miejsc na wyspach greckich, a także w kontynentalnej części kraju.

Chania jest bardzo ciekawym miastem i warto poświęcić trochę czasu, aby je dokładnie zwiedzić. Można również wybrać się na rejs wokół Krety i podziwiać w jego trakcie wspaniałe krajobrazy i piękne plaże. Płynąc do Chanii można skorzystać zarówno z tradycyjnego promu, jak i z linii przyśpiesonej, co pozwoli zyskać więcej czasu na zwiedzanie także innych interesujących miejsc. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, w jaki sposób znajdziemy się na wyspie Kreta, zobaczymy tu wspaniałe miejsca, które pozostaną w pamięci na zawsze!