Chora Sfakion - Chania

Chora Sfakion
'Sfakia fishing village at Crete island in Greece' - Chania
'Sfakia fishing village at Crete island in Greece' Panos Karas / Shutterstock

Stolicą regionu Sfakia położonego w południowo-zachodniej części Krety jest Chora Sfakion, miejscowość, która zachowała swój tradycyjny charakter.

Chora Sfakion stanowi portową część regionu Sfakia. Położona jest w południowej części prefektury Chania i słynie z bogatej tradycji. Turystów przybywających do portu statkiem z wąwozu Samaria witają wspaniały widok przepięknych plaż oraz malownicze krajobrazy.

Sfakion Chora nie wygląda jak typowa miejscowość turystyczna, ponieważ zachowała w dużym stopniu swój pierwotny kreteński charakter. Jednakże można tu również skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych takich jak snorkeling i nurkowanie. Warto również wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do pobliskich wąwozów. W wąwozach Aradena oraz Pachnes (2453 m), w centrum Gór Białych można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach wdychając jednocześnie świeże górskie powietrze. W Górach Białych (Lefka Ori) można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Zachodnia część Krety to przepiękny region, w którym mieszkańcy witają turystów serdecznym uśmiechem i przejawiają niebywałą gościnność.
Hotele i apartamenty: Chora Sfakion