Słoneczna Kreta

Pogoda
'blue blue sea' - Chania
'blue blue sea' - Attribution: Romtomtom

Na Krecie panuje łagodny klimat śródziemnomorski, dzięki czemu można korzystać z pięknej słonecznej pogody w ciągu wiosennych i letnich miesięcy.

Wiosną średnia temperatura waha się między 10 a 20 stopni Celsjusza, podczas gdy w maju często sięga 25 stopni, co wystarczy, aby można było pływać w morzu. Podczas gorących letnich miesięcy temperatury sięgają nawet do 40 stopni. Na Kretę zjeżdżają turyści z całego świata ze względu na przepiękne plaże z krystalicznie czystą wodą, między innymi popularne Elafonisi i Falasarna, oraz wiele innych, gdzie można wspaniale spędzić czas przy pięknej słonecznej pogodzie.

Ponieważ na wyspie Kreta jest bardzo ciepło i słonecznie, warto spakować do walizki same letnie ubrania. Lipiec jest zazwyczaj bardzo gorącym miesiącem i niepotrzebne będą tu wtedy ciepłe ubrania. Obowiązkowo należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, spodenki, sandały oraz klapki.

Wyspę Kretę warto również odwiedzić pod koniec lata, we wrześniu. Wtedy na wyspie jest już mniej turystów, gdyż powoli kończy się sezon. Ponieważ jednak woda w morzu jest ciepła, nadal można się w nim kąpać. Od końca września aż do ostatnich dni października pogoda jest bardziej niestabilna, ale nadal jest dosyć ciepło.

W zimie temperatura zwykle nie przekracza 15 stopni, a w lutym zaczyna robić się cieplej. Zwykle Chania kojarzy się z wakacjami podczas letnich miesięcy, jednak warto tu również przyjechać w okresie ferii zimowych. Osobom preferującym wypoczynek w spokoju polecamy zarezerwować urlop na wrzesień, gdy na wyspie nie ma już tylu turystów.