Souda – port miasta Chania

Souda
'Souda Square' - Chania
'Souda Square' Stefanos Vasdekis - Travelmyth.com

Port Souda znajduje się w odległości 7 km na południowy-wschód od centrum miasta Chania. Souda to miasteczko portowe położone w największej naturalnej zatoce Morza Śródziemnego, a pobyt w niej może dostarczyć wielu niezapomnianych chwil.

Souda jest jedną z kilku miejscowości położonych blisko miasta Chania. Jest to drugi co do wielkości port Krety, z którego codziennie pływają promy do Pireusu w Atenach. Souda to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Chanii. Znajdziemy tu wiele opcji zakwaterowania i rozrywki. Polecamy spacer po malowniczych uliczkach, zachodząc w międzyczasie do tawern i restauracji, w których na gości czeka smakowite greckie jedzenie. Warto znaleźć również trochę czasu, aby zwiedzić najbliższą okolicę miasta uważanego za jeden z największych portów Morza Śródziemnego. Dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu Souda zawsze była dobrym punktem strategicznym.

Podczas pobytu w Souda warto udać się do Twierdzy Izzedin położonej 9 km na wschód od Soudy, do miejscowości Kalami. Z Soudy bardzo łatwo i szybko można dostać się do Chanii. W Chanii, stolicy wyspy Krety znajdziemy poza sklepami spożywczymi, również sklepy, w których można nabyć oryginalne greckie produkty i pamiątki. Souda uważany jest za jedno z najbardziej interesujących miejsc, które warto zwiedzić podczas pobytu na Krecie.
Hotele i apartamenty: Souda