Przępiękna Paleochora

Paleochora
'Chania, town on Crete island in Greece. Old town of Paleochora (or Palaiochora).' - Chania
'Chania, town on Crete island in Greece. Old town of Paleochora (or Palaiochora).' Tupungato / Shutterstock

Paleochora to niewielka miejscowość w regionie Chania, położona na półwyspie na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety, w odległości około 70 km od miasta Chania.

Paleochora to tętniące życiem miejsce, które przyciąga co roku dużą liczbę turystów. Znajduje się tu wspaniała plaża ze złocistym piaskiem o nazwie 'Pachia Ammos' (zn. 'gruby piasek' z greckiego).

W ciągu dnia warto wybrać się na spacer po wąskich uliczkach Paleochory i wstąpić na kawę, niczym miejscowy mieszkaniec do jednej z wielu gustownych kawiarni. Przy ulicy Kontekaki można nabyć lokalne, domowym sposobem wytwarzane wyroby takie jak sery czy rakija. Poza tym znajdziemy tu wiele sklepów z ekskluzywną biżuterią.

Historyczny klimat Paleochory udziela się tu w wielu miejscach. W Muzeum Akrites dowiemy się więcej na temat historii Paleochory. Jednakże pobyt w Paleochora to nie tylko zwiedzanie zabytków i spacery po starych uliczkach. Przy plaży można uprawiać sporty wodne, między innymi nurkowanie czy pływanie kajakiem. Z Paleochory można udać się promem do takich portów jak Sougia, Loutro, Agia Roumeli, Chora Sfakion oraz przecudnej Wyspy Gavdos (wyspa nimfy Calypso). Warto również odwiedzić Elafonissi ze wspaniałą, piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą morską. Plaża pokryta jest różowym piaskiem i robi na turystach ogromne wrażenie.
Hotele i apartamenty: Paleochora