Stare Miasto w Chania - powrót do dawnych czasów!

Chania – Stare Miasto
'View of the old port of Chania, Crete' - Chania
'View of the old port of Chania, Crete' Mildax / Shutterstock

Stare miasto w Chanii to najbardziej fascynujące miejsce z całej Krety. W obrębie starego miasta znajdują się ciekawe miejsca jak dzielnice Topanas, Splantzia, Kasterli, Santrivani oraz dzielnice żydowskie, jak również wiele wąskich uliczek i robiących ogromne wrażenie budynków architektury weneckiej, osmańskiej i neoklasycystycznej.

Połączenie architektury weneckiej i osmańskiej możemy podziwiać podczas spaceru po starym mieście. Stare miasto położone jest w okolicy starego weneckiego portu i stanowi historyczne świadectwo kultury minojskiej i tureckiej. W Chanii możemy podziwiać imponujące budynki, takie jak weneckie domki i wille oraz liczne tureckie domy, meczety oraz kościoły, co świadczy o dużej różnorodności kulturowej. Ogromne wrażenie robią na turystach stare domy przy porcie. Spacer po starym mieście w Chanii powoduje, iż można się poczuć jak w dawnych czasach. Niemalże na każdym kroku można znaleźć tu coś interesującego, odpoczywając jednocześnie od trosk codziennego życia.

Podczas urlopu warto skosztować lokalnych specjalności takich jak rakija lub ntakos - słynnej sałatki greckiej, które powodują, że szybko można się zakochać w kuchni śródziemnomorskiej! Ponadto mieszkańcy miasta Chania witają turystów uśmiechem i okazują niezwykłą gościnność.

Stare miasto w Chanii jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc na romantyczne wakacje w Europie, podobnie jak inne zabytkowe miasta, np. Wenecja, Dubrownik czy Rodos. Chania to miasto,w którym znajdziemy wiele hoteli, kawiarni i tawern oraz będziemy mogli delektować się wspaniałym jedzeniem i podziwiać piękne plaże oraz magiczne zakamarki.